м. Київ, 01001,

вул. Мала Житомирська,

будинок 16/3, офіс 10

+38 (044) 2273770

+38 (073) 2273770


КОНСУЛЬСЬКА ЛЕГАЛІЗАЦІЯ ДОКУМЕНТІВ

КОНСУЛЬСЬКА ЛЕГАЛІЗАЦІЯ - процедура підтвердження дійсності оригіналів офіційних документів або підтвердження вірності підпису посадових осіб, уповноважених підтверджувати підписи на документах, а також дійсності штампів, печаток, з метою подальшого використання на території іноземних держав, які не є країнами-учасницями Гаазької Конвенції.

Такі документи підлягають легалізації в Міністерстві юстиції України, в Департаменті консульської служби Міністерства закордонних справ України з подальшим засвідченням в консульських відділах посольств тих країн, для яких вони призначені.

Якщо на території України немає посольства країни, для якої Ви легалізуєте документи,, то в більшості випадків досить печатки МЗС України. Також остаточне завірення документів печаткою посольства Ви можете зробити в сусідніх країнах, як правило, в Росії або Польщі. Точну інформацію необхідно заздалегідь запросити в тій країні, куди Ви маєте намір подавати документи.

Найбільшого поширення набули два варіанти процедури «Консульська легалізація»:

 • Легалізація відбувається на території держави, яка видавала документ.
 • Легалізація документа здійснюється в країні призначення (використання).

Так, МІНЮСТ (Відділ правової допомоги та легалізації документів) і МЗС (Департамент консульської служби) України здійснює легалізацію документів, виданих офіційними органами України і призначених для надання за кордоном за багатоступеневою процедурою легалізації.

Після легалізації в Департаменті консульської служби, документи мають бути завірені в дипломатичному представництві тієї держави, де вони будуть використовуватися.

ПОРЯДОК ЛЕГАЛІЗАЦІЇ ДОКУМЕНТІВ ДЛЯ ВИКОРИСТАННЯ В ІНОЗЕМНИХ ДЕРЖАВАХ:

Важливо! Легалізація документів в Україні здійснюється для країн, які не є країнами - учасницями Гаазької Конвенції та країнами колишнього СНД, з якими підписані дружні угоди, що скасовують процедуру легалізації (напр.: Данія, Канада, Об'єднані Арабські Емірати, Лівія, Іран, Ірак, Бразилія, Йорданія тощо).

МІНІСТЕРСТВО ЮСТИЦІЇ легалізує наступні документи:

Засвідчені або видані нотаріусами:

 • нотаріальні копії оригіналів документів;
 • нотаріально засвідчені переклади;
 • інші документи (заяви, довіреності тощо).

Термін легалізації від 1 до 5 робочих днів.

МІНІСТЕРСТВО ЗАКОРДОННИХ СПРАВ легалізує наступні документи:

 • Оригінали офіційних документів нового українського зразка, видані органами реєстрації актів цивільного стану;
 • Довідки, видані органами МВС;
 • Довідки про реєстрацію місця проживання фізичних осіб;
 • Довідки про стан здоров'я для виїжджаючих за кордон;
 • Оригінали довідок, що видаються іноземними посольствами на території України іноземним громадянам, які укладають шлюб на території України (така довідка подається в орган РАЦС для реєстрації шлюбу).

Термін легалізації - 5 робочих днів.

Також існує можливість прискореної легалізації від 1 до 2 робочих днів.

Після легалізації в МЗС України, офіційні документи мають бути засвідчені в дипломатичному представництві тієї країни, де вони будуть використовуватися (наприклад, якщо документи оформляються для Лівії, то після легалізації в МІНЮСТІ та МЗС їх необхідно легалізувати в Консульському відділі Посольства Лівії в Україні, Києві).

Важливо! Документи, видані органами РАЦС, мають бути нового зразка.

Тільки після цього документи, видані органами РАЦС, легалізуються в МЗС.

Важливо! Довідку про сімейний стан скасовано наказом Міністерства юстиції України N 1154/5 "Про внесення змін до Правил реєстрації актів цивільного стану в Україні" від 22.11.2007. Замість довідки оформлюється нотаріальна заява про сімейний стан. Оформити таку заяву можна у будь-якого нотаріуса на території України.

Важливо! Особи, які виїжджають за кордон для подальшого працевлаштування або навчання в країни, які не є учасницями Гаазької Конвенції, мають легалізувати свої документи про освіту в Міністерстві юстиції. Для цього необхідно надати нотаріально засвідчені копії документів і Архівну довідку з навчального закладу, що підтверджує факт навчання і отримання відповідного диплома, за підписом ректора вищого навчального закладу або директора інших освітніх установ.

Важливо! МЗС України не легалізує документи, видані на території іноземних держав.. Такі документи мають бути легалізовані в консульській установі України в державі походження документів. Наприклад, якщо документ виданий на території Канади і його необхідно надати в державну установу України, цей документ необхідно легалізувати на території Канади в Українському Консульстві.

ПРОЦЕС ЛЕГАЛІЗАЦІЇ МОЖНА РОЗДІЛИТИ ЗАЛЕЖНО ВІД ТИПУ:

 • 1 варіант -легалізація документів, виданих органами РАЦС в МЗС, після чого робиться переклад документа на потрібну мову і нотаріально засвідчується. У разі виконання перекладу акредитованими при посольстві перекладачами, нотаріальне засвідчення не потрібне.
 • 2 варіант – нотаріально засвідчена копія оригіналу документа легалізується в Мінюсті, МЗС, після чого робиться переклад документа на потрібну мову і нотаріально засвідчується. У разі виконання перекладу акредитованими при посольстві перекладачами, нотаріальне засвідчення не потрібне.
 • 3 варіант - нотаріально засвідчений переклад легалізується в Мінюсті, МЗС, а потім вже - в консульському відділі посольства країни-призначення.

Деякі країни (наприклад, ОАЕ, Бразилія, Кувейт, Єгипет, Уганда тощо) вимагають проведення подвійної процедури легалізації. У цьому випадку, після легалізації оригіналів або нотаріально засвідчених копій документів і засвідчення перекладу у нотаріуса, слід провести процедуру легалізації самого перекладу, яка спочатку здійснюється в Міністерстві юстиції, потім в МЗС і лише потім в дипломатичному представництві тієї держави, де вони будуть використовуватися.

Якщо Ви перебуваєте за кордоном ...

Якщо Ви перебуваєте за кордоном і Вам необхідно легалізувати документи на території України, ми зможемо Вам допомогти. Ваші дії будуть відрізнятися від вищевикладених тільки тим, що Вам необхідно передати пакет документів в офіс нашої компанії, скориставшись послугами кур'єрської доставки поштою або через родичів і знайомих, які проживають в нашому регіоні.

Процедура легалізації та проставлення Апостилю досить трудомістка і в деяких випадках тривала, крім того, вимагає не тільки знання законів, а й досвіду роботи в даній сфері, щоб не упустити жоден нюанс, яких безліч внаслідок змін, що часто відбуваються в законодавстві.

Ви завжди можете отримати необхідну Вам інформацію, зателефонувавши нам, або особисто завітавши до офісу нашої компанії, який знаходиться в самому центрі Києва, поблизу Міністерства юстиції та Міністерства закордонних справ, де здійснюється сама процедура легалізації та апостилізації.

Звернувшись до компанії «ДЖУЛАЙ МОНІНГ», Ви завжди можете розраховувати на допомогу професійних менеджерів, які займаються питаннями легалізації протягом багатьох років, і які зможуть вирішити поставлені Вами завдання максимально швидко і ефективно.

Ви заощадите Ваш час, оскільки «ДЖУЛАЙ МОНІНГ»надає повну підтримку в оформленні, легалізації та проставленні Апостилю на документах як фізичних, так і юридичних осіб на всій території України, і навіть якщо Ви перебуваєте за кордоном.

Зверніться до професіоналів, і ми гарантуємо добросовісне виконання роботи і результат завжди в строк.

Щоб отримати інформацію про цінову пропозицію на дану послугу, будь ласка, надішліть нам форму-запит.